Putinovo poselství o stavu Ruské federace

3. prosince 2016 v 21:47 | Lucie Grundmannová |  Evropa
Ve čtvrtek 1. 12. 2016 ruský prezident Vladimir Putin již počtrnácté předstoupil před poslance Státní dumy a Rady federace se svým výročním poselstvím o stavu Ruské federace.Vladimír Putin

Ve svém projevu se ruský prezident zaměřil převážně na problematickou hospodářskou situaci Ruska. Jako hlavní příčiny ekonomických problémů federace vidí nedostatek investic, odborníků či technologického rozvoje. Pomoci by měl stabilní bankovní sektor, poskytující půjčky firmám v průmyslu i ve službách, nebo také revize daňového systému. Změny, které by měly pomoci posílit pozici Ruska v globální ekonomice, budou dle Putina představeny vládou do května 2017 v podobě dlouhodobého ekonomického plánu.
Ohledně zahraniční politiky se ruský prezident vyjádřil, že Rusko má zájem podílet se na řešení světových problémů. "Nehledáme a nikdy jsme nehledali nepřátele. Potřebujeme přátele," řekl. Novým přítelem by se tak mohl stát Donald Trump, jako budoucí prezident USA, protože Rusko spolu se Spojenými státy dle Putina nese zodpovědnost za světovou bezpečnost. Jako středobod zájmů ale vnímá především Asii, v projevu tak kvitoval zlepšující se hospodářské vztahy s Japonskem a Indií, která je momentální ruskou prioritou.
Zmíněn byl také anektovaný ukrajinský poloostrov Krym, kde se nyní buduje strategický most pro propojení Krymu s Ruskem. Vše odpovídá časovému harmonogramu a auta by zde měla začít jezdit do konce roku 2018.

Zdroje:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-chce-posilit-ruskou-ekonomiku-a-spolupracovat-s-trumpem/1421945
http://1gr.cz/fotky/idnes/16/121/cl6/ERT67ad2f_MOS03_RUSSIA_PUTIN_1201_11.JPG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agfugpaxiogaa | E-mail | 1. srpna 2018 v 6:46 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama