Bulharské prezidentské volby 2016

2. prosince 2016 v 22:15 | Josef Pepe Ležák |  Evropa
Nejen USA, ale i Bulharsko má za sebou prezidentské volby. Vítězem druhého kola se stal Rumen Radev se zhruba 59% hlasy. Tento kandidát započal svojí kampaň jakožto nezávislý kandidát, nicméně posléze získal podporu také Bulharské socialistické strany (BSP).

Vítězství tohoto opozičního kandidáta však zapříčinilo demisi současného premiéra Boyko Borisova. Budoucí prezident Radev je znám především díky svému "pro-ruskému smýšlení". Dle jeho názoru by měla EU zrušit sankce uvalené na Ruskou federaci a Bulharsko by se mělo pokusit navázat pevné konexe právě s Ruskem. Díky tomu si od Boyko Borisova vysloužil přezdívku "rudý generál", jelikož Radev působil 27 let v bulharské armádě jakožto člen a později velitel vzdušných sil.

Rumen Radev
(13.11.2016)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 YD | Web | 24. června 2017 v 8:34 | Reagovat

Středisko Zlaté Písky je bezesporu jedním z nejznámějších míst, kam směřují turisté prahnoucí po odpočinku na břehu moře. Zlaté písky leží jen asi 30 minut cesty na sever od Varny. Jsou nejen místem, které disponuje všemi předpoklady pro prožití hezké dovolené u moře, ale je při porovnání s dalšími bulharskými letovisky levnější. Nezanedbatelnou výhodou letoviska Zlaté písky je fakt, že vedle místních hotelových komplexů lze využít i mnohem levnějších kempů a ubytování v soukromí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama